O firmě

Jsme přímí výrobci a prodejci skleněných produktů vyráběných ručně v naší huti v Jesenném-Bohuňovsku. Vyrábíme sklo tradičními sklářskými postupy i za využití moderních technologií, jakou je i elektrické tavení skla. Sklo je foukáno do dřevěných bukových a kovových forem, zpracováváno je ručně pomocí sklářské píšťaly, kovového a dalšího ručního nářadí. Každý jeden kus se v detailu odlišuje, což je dokladem originality a otiskem ruční práce skláře.

Filosofie naší firmy

Od založení firmy v roce 1999 se zaměřujeme se na malosériovou řemeslnou výrobu, založenou na zručnosti našich sklářů a kvalitním designu, které propojujeme ruku v ruce.

Design

Na designu našich kolekcí i soliterů se podílejí především Ak.Mal. Zdeněk Petr a MgA. Jakub Petr.

Ekologie a udržitelnost

Od roku 2004 provozujeme malou vodní elektrárnu na řece Kamenici v podhůří Jizerských hor v Jesenném Bohuňovsku. Rekonstrukce původního zařízení včetně Francisových turbin z roku 1905 byla od počátku zamýšlena jako podpůrný zdroj energie pro sklářskou výrobu přímo v místě vzniku. Tento ekologicko-ekonomický koncept pomáhá snížit jak ekologickou stopu výroby skla, tak snížit náklady na provoz hutě. Více se můžete dozvědět v příspěvku: https://sklopetr-iris.cz/taveni-skla-elektrinou/.